aktualne

Odborník radí s výběrem střešní krytiny

Široký sortiment pálené střešní krytiny Tondach si najde uplatnění na moderních novostavbách i na rekonstrukcích. S Michalem Surovčíkom, odborníkem na střechy, jsme se podívali na výhody keramické střešní krytiny.

4

Prvním pravidlem při výběru střešní krytiny musí být její odolnost. Ověřená životnost keramických materiálů je více než 150 let. Pálená krytina tak bezpečně a trvale ochrání dům před řáděním počasí či klimatickými změnami. „S pálenou krytinou pracuji již 20 let. Střechy realizuji na klíč dle požadavků zákazníka, takže se nevyhýbám ani jiným materiálem. Tondach preferuji proto, že na keramické tašky se vztahuje záruka 33 let, v rámci které je garantována i bezplatná výměna, „říká Michal Surovčík. tesař, pokrývač a odborník na střechy.

I na rekonstrukce

Konkrétní model střešní krytiny vybírejte podle sklonu a nosnosti střechy. V případě rekonstrukcí je třeba statické posouzení krovu. Na tento úkol třeba přizvat statika, zkušeného pokrývače nebo specialisty na střechy Tondach. „Statické posouzení střechy by mělo brát v úvahu klimatické podmínky v dané oblasti, jakými je například působení větru nebo sněhu,“ doplňuje Michal Surovčík.
Není pravda, že skládaná krytina je na rekonstrukci příliš těžká nebo že budete muset dělat nový krov. Keramické krytiny jsou nespravedlivě vnímány jako těžké, ačkoli mohou mít stejnou nebo dokonce nižší hmotnost než původní krytina.

Velka rodinná chata
Zdroj: Wienerberger
cena krytiny

Při zvažování cenových nabídek se nedívejte pouze na cenu krytiny, ale na celkové náklady na zhotovení střechy. V úvahu berte i podmínky, záruky a trvanlivost řešení. „Rozhodně bych se vyvaroval podezřele levným variantou střech, které budete muset o pár let opravovat. Pokud chcete ušetřit, zvolte si raději velkoformátové tašky, které se vyznačují menší spotřebou kusů na metr čtvereční a rychlejší montáží. To šetří čas a peníze, „radí Michal Surovčík.

Taška v rukou stavaře
Poraďte se se specialistou na střechy: specialista na střechy Tondach s dlouholetými zkušenostmi vás bezplatně v dohodnutém termínu navštíví doma, poskytne odborné poradenství, garanci nejlepší ceny a služeb. Kontaktujte ho na bezplatné infolince 0800 500 330 nebo přes formulář na www.wienerberger.sk. | Zdroj: Wienerberger
Dlouhá životnost střechy

Na zhotovení střechy použijte vždy komplexní střešní systém od jednoho výrobce včetně potřebných doplňků. Získáte tak záruku bezpečného a správného fungování střechy na dlouhé období. „Na střechách používáme kompletní střešní systém Tondach od firmy Wienerberger, který nabízí také příslušenství jako hřebenáče, větrací tašky, hydroizolační fólie, těsnění či příslušenství na ukončení štítů střech. Takové ucelené systémové řešení zajistí kvalitní střechu s životností i přes 100 let, „upozorňuje Michal Surovčík. Viz celý rozhovor s Michalem Surovčíkom

Více na www.wienerberger.sk

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram