aktualne

Splňte si pomocí minerálních izolací své akustické přání

Akustika je v posledních letech stále častěji skloňovanou tématem. Lidé se při pořizování nemovitostí nesoustředí už jen na užitnou plochu bytu či počet místností, ale zajímají se io použité materiály. Jejich přáním je mít klid, soukromí a nenechat se rušit hlučnými sousedy, hlasitou hudbou ratolestí z vedlejšího pokoje nebo nadměrným hlukem z okolí. Ten se totiž stává stresovým faktorem, který přispívá k rozvoji různých chorob – od únavy přes psychickou zátěž až po bolesti hlavy. Společnost URSA, přední výrobce a dodavatel minerálních izolací, proto v posledních letech soustředila na vývoj a zdokonalování materiálů, které dosahují vynikajících zvukově pohltivé hodnoty, a tak mohou zákazníkovi splnit i ty nejnáročnější „akustické“ přání.

6

Ochrana proti hluku patří mezi základní požadavky staveb. Je nutné je však řešit včas a z komplexního hlediska celé stavby i výsledného přání majitele. Při minerálních izolacích sledujeme třídu zvukové pohltivosti – tedy míru, jakou je izolace schopna pohlcovat dopadající zvuk. Minerální izolace vyrobené společností URSA se klasifikují nejvyšší třídou A, která zajišťuje maximální pohltivost zvuku. „Při vzduchové neprůzvučnosti nám jde o zamezení šíření hluku vzduchem, mezi místnostmi v objektu nebo mezi vnějším prostorem a vnitřní místností. Ve srovnání s tím kročejová neprůzvučnost znamená schopnost materiálu izolovat hluk způsobený chůzí, během, pádem tělesa, čili hluk způsobený pohybem předmětů po finální podlaze, schodišti a podobně, „vysvětluje Tereza Vojancová, architektka ze společnosti URSA.

3D podkroví
Zdroj: URSA
Klid a harmonie každé domácnosti

Na izolaci proti nežádoucímu hluku ve stavbách, a to těch příchozích zvenčí, tak i těch uvnitř staveb, slouží nejrůznější stavební prvky jako okna, dveře, podlahy, stropy a s tím spojené podhledy, zvukově izolační obklady, předstěny a jiné. Díky kvalitně vyhotovené izolaci ve stěnách a příčkách dokážeme zabránit přenosu hluku vzduchem, tzn. izolace významně zlepšuje vzduchovou neprůzvučnost konstrukce. V případě novostaveb plánujeme výstavbu příček už s dostatečnou šířkou minerální izolace, aby docházelo k co nejmenšímu přenosu zvuku. „Do lehkých příček doporučujeme použít materiály URSA SILENTIO 33, URSA SILENTIO 38 či URSA FONO 38. Ve srovnání s příčkami bez izolace dochází ke zlepšení neprůzvučnosti o 6 až 15 dB,“ vysvětluje Tereza Vojancová.

Střecha zvětšení podkroví
Zdroj: URSA
Ani lidé žijící v bytových domech si nemusí lámat hlavu nad tím, jak zlepšit svůj akustický komfort. Společnost URSA nabízí jednoduché řešení, jakým je zabudování akustické předstěny, ke které netřeba shánět ani stavební povolení. „Akustická předstěna technicky přilne zevnitř k již vybudované stěně a začne fungovat jako dodatečná izolace. Kromě toho pomůže vašemu domovu zlepšit vzduchovou neprůzvučnost o prokazatelných 6 dB, přičemž tloušťka aplikované vrstvy je pouze 4,25 cm. Do předstěny využíváme pružný, tuhý, zpracovatelsky velmi příjemný materiál URSA VENTO 34, „uvádí architektka Tereza Vojancová.

Výhody realizace příčky s izolací URSA:

chráníte sebe a své blízké před hlukem
zvyšujete akustický komfort svého bydlení
šetříte místo, protože s nižší tloušťkou lze dosáhnout lepší akustické parametry než v případě zděných příček
máte nejlepší možnost ochrany tepla, kterou vám příčka s minerální izolací URSA GLASSWOOL přinese
minerální izolace dosahují nejvyšší třídy požární ochrany, jsou klasifikovány třídou A1 jako nehořlavé
jednoduše se aplikují do konstrukce
jde o suchý proces montáže bez většího znečištění
rychlá výstavba bez zbytečných technologických přestávek
výrazně snížíte hmotnost příčky ve srovnání s masivními zděnými stěnami
dosáhnete špičkové řešení při dodržení všech zásad doporučení montáže
vzduchotěsné provedení zajistí ten správný akustický komfort
URSA SILENTIO
Zdroj: URSA

Nadměrný hluk se šíří podlahou i stropem

Zejména ve vícepodlažních domech řešíme akustiku přicházející stropem či podlahou. Asi každý si umí vybavit nepříjemné dupání, posouvání předmětů po podlaze a další obtěžující hluk, který přichází z patra nad námi. Zde je důležité dbát právě na kročejovou neprůzvučnost a dobře izolovat podlahu. „Pro zabránění šíření kročejového hluku se navrhují tzv. plovoucí podlahy. Pod roznášecí vrstvu podlahy se vkládají speciální akustické minerální izolace na bázi skla URSA v tloušťce 20 až 40 mm. Na jejich správné fungování je kromě kvalitní izolace nutno zajistit odseparování roznášecí vrstvy podlahy od obvodových konstrukcí, aby se kročejový hluk nešířil akustickými mosty. Pro tento účel doporučujeme minerální izolaci URSA TEP, „vysvětluje Tereza Vojancová.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram