aktualne

S opravou starého zděného komína i s montáží nového nerezového pomůže společnost CIKO, s.r.o.

Máte doma komín, který pravidelně využíváte? Pak byste v žádném případě neměli zapomínat na jeho pravidelnou údržbu a čištění. Čištění můžete provést vy sami, nebo si povolat kominíka, co však sami rozhodně nezmůžete je kontrolní revize, kterou provádí revizní technik a v případě, kdy shledá hrubé závady komínového tělesa, nezbyde, než je opravit. Jednou z cest je vložkování komínů.

Jak se projevuje komín, který potřebuje rekonstrukci

Zaznamenali jste na stěnách komínu tmavé skvrny? Pravděpodobně se jedná o usazované spaliny na ostění komínu, kvůli čemuž se mohou stěny komína také rozpadat. Další vinou rozpadání stěn může být také vlhkost. Komín ve špatné kondici ztrácí tah a místnost, ve které se nachází kotel, může zapáchat kouřem.

Varianty vložkování

Pokud vám byla doporučena rekonstrukce komínu v podobě vložkování, budete vybírat nerezové komínové vložky, izostatické keramické vložky anebo plastové komínové vložky, a to na základě paliva, kterým vytápíte, či na typu spotřebiče, ze kterého odvádíte spaliny a kouř.

Nejčastěji využívaná metoda pro vložkování komínů je v dnešní době použití nerezových komínových vložek, které mohou být pevné nebo ohebné. Lze je využít pro komíny, které jsou různě vysoké. Jedná se o moderní stavebnicový systém, který umožňuje odvod spalin ze všech tepelných spotřebičů.

Moderní nerezové komínové systémy umožňují jednoduchou montáž díky možnosti zasouvání do sebe. Pokud je budete potřebovat uvést do přetlakového provozu, pak bude do spojů vložen silikon.

Výstavba nového komína

Pokud jste se rozhodli, že si nově pořídíte krbová kamna anebo spotřebič, který jste v domácnosti doposud neměli a budete z něj potřebovat odvádět spaliny, budete muset přistoupit k výstavbě nebo montáži zcela nového komína.

Pokud nechcete komín zděný, nabízí se nerezové komíny, které jsou výborně funkční a plně nahrazují funkci komínů zděných. Nabízí se několik variant od interiérových komínů přes fasádní, svislé kouřovody, až po šachtový systém COMPACT. Nerezové komíny nepotřebují nosný základ, stačí je připevnit k fasádě, omítce nebo jiné pevné konstrukci. Jejich montáž je nenáročná a životnost dlouhá.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram