aktualne

Víte, kde sehnat kvalitní a cenově dostupné plexisklo na míru?

S plexisklem se setkáváme denně na mnoha místech, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Jde o velmi šikovný materiál, jenž se dá velmi dobře přizpůsobit našim potřebám. Běžně jej také potkáváme ve zdravotnictví, stavebnictví, potravinářství, také strojírenství, dopravě nebo letectví. Českým zpracovatelem a dodavatelem v oblasti zpracování plastů s více než 20 – ti letou tradicí, je společnost AZ Plastik, spol. s r.o. Realizuje a realizovala mnoho i velkých a dlouhodobých projektů. Zpracovává a prodává plexisklo, polykarbonát, polyesterové desky a další deskové materiály.

Nechte si vyrobit, co potřebujete

Právě zde můžete koupit plexisklo na míru. Zakázková výroba je každodenní součástí výroby, společnost už realizovala více než 80 000 zakázek od svého založení.

Prodej plexiskla zákazníkům nabízí dva druhy plexiskla, a to lité nebo extrudované desky. Lité desky se vyrábí v široké škále tlouštěk a barev, včetně silných boků a různých povrchových úprav. Extrudované desky se vyrábí v omezené barevné škále jako čiré, opálové a tónované desky a úpravě se zvýšenou nárazovou odolností. Tyto dva druhy plexiskla se od sebe liší vlastnostmi vyplývajícími z rozdílných struktur, které bývají zpravidla zohledněny při jejich zpracování.

Řezání plexiskla

Základním úkonem při zpracování je řezání plexiskla. Formátování „nahrubo“ i přesnější řezání lez provést bez potíží. Společnost používá několik formátových pil různých velikostí, a tak může řezat až do maximálního průměru tabule materiálu 3 050 x 2 050 mm.

Ohýbání plexiskla

Možné je provést také ohýbání plexiskla. Jde o rozdělení na ohýbání „běžné“, ohýbání „s obloukem“ a žíhání do oblouku. Např. žíhat do oblouku lze až v maximálním rozměru materiálu 3 050 x 2 050 mm.

Podívejte se také na leštění plexiskla, laserování, frézování… Na az-plastik.cz najdete vše, co potřebujete.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram