aktualne

Znáte technologie na zpracování plechu, s nimiž je radost pracovat?

Technologie na zpracování plechu i nejrůznější stroje, umí své majitele mile překvapit. Alespoň u těch od CANMET z Brna tomu tak je. Společnost už více než 30 let pomáhá při zlepšování ve své činnosti týkající se zpracování plechu mnoha firmám nejen u nás, ale i na Slovensku.

Pořiďte si kvalitní řezací laser

Velmi hojně využívaný je řezací laser. Laserové řezání je tavná technologie dělení, při které je materiál lokálně roztaven a odstraněn proudem asistenčního plynu. Jedná se o flexibilní technologii s téměř neomezenými možnostmi při řezání tvarů s vysokou přesností a kvalitou řezu.

Řezací lasery, respektive laserový paprsek z FIBER pevnolátkového zdroje je na čočku přenesen s vysokou energetickou účinností optickým kabelem. Efektivně a bezpečně zpracuje i vysoce flexibilní materiály jako např. měď, speciální ocel nebo mosaz.

Tvářecí stroje a ohraňovací lisy

Velmi prospěšné jsou i tvářecí stroje. U vzduchotechnických potrubí a rour se používají lemy stojatý, Snaplock a Pittsburgh. Stroje jsou schopné vyrobit vzduchotechnické součásti se všemi třemi typy lemů a dle potřeby je finálně zakroužit a uzavřít. Na jiných strojích se dá vyrobit hranatá potrubí. Druhou skupinou jsou kompaktní a všestranné falcovací stroje. Ty jsou připraveny pro všechny aplikace a režimy provozu.

Ohraňovací lis provádí vzduchové ohýbání, kdy je velikost úhlu ohybu vyrobeným na ohraňovacím lisu závislá na hloubce průniku razníku do matrice. Postupným ohýbáním se vyrobí požadovaný tvar profilu. Při kombinaci pozitivních a negativních ohybů je nezbytné otáčet s výrobkem. Max. tloušťka ohýbaného materiálu závisí na pevnosti materiálu, délce ohybu, použitých nástrojích a maximální lisovací síle ohraňovacího lisu.

Více informací najdete na canmet.eu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram