aktualne

Příjemný chládek i pod šikmou střechou

Střešní okna vědí skvěle přivádět denní světlo a dodávají interiéru krásnou prosluněnou atmosféru. V zimě díky nim není třeba přes den používat umělé osvětlení a solární zisky navíc snižují náklady na topení. V létě je naopak důležité myslet na kvalitní stínění, aby světla a tepla ze slunce nebylo až příliš. Přehřátí místnosti nejlépe zabrání venkovní rolety a markýzy.

6

Vnější stínění nechá vedro za oknem

Účinek vnějších stínících doplňků v ochraně před teplem spočívá v efektivní prevenci. Když se včas zablokuje přístup slunečních paprsků k okenním tabulím, nezahřejí se a nemohou přenášet teplo dále do interiéru. Vnitřní rolety či žaluzie to nedokážou a tak regulují pouze světlo přicházející okny, ale před horkem nijak neochrání. Vnější stínění je důležité zejména u střešních oken orientovaných na jih a západ. VELUX nabízí tři varianty lišící se funkčností.

Dům s vnějšími střešními roletami
Zdroj: VELUX
Komplexním řešením je robustní venkovní roleta VELUX z bezúdržbové hliníkové konstrukce, která odolá i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Venkovní roleta v létě zajistí maximální ochranu před sluncem a v zimě zlepší tepelnou izolaci. Zároveň dokonale zatemní interiér a sníží hluk z deště a krupobití. Naopak základním řešením chránícím před teplem je markýza VELUX z průhledné síťoviny, která účinně brání přehřátí interiéru a zároveň umožňuje výhled. A zlatou střední cestou je lehká venkovní roleta na solární pohon.

Solární rolety bez problémů nainstalujete i dodatečně

Lehká vnější roleta na solární pohon v sobě spojuje schopnost udržet v interiéru chladnější klima
i ho účinně zatemnit. Je vyrobena z pevné polyesterové tkaniny potažené PVC a vyztužená hliníkovými lamelami. Tkanina nepropouští světlo, je odolná vůči UV záření a nepodléhá degradaci materiálu. Současně lehká venkovní roleta VELUX pomáhá tlumit hluk z deště (snížení hluku o 7 dB). Zaujme i svým vzhledem – elegantní štíhlý rám a atraktivní design krásně ladí s moderní černou střešní krytinou.

Dětský pokoj se střešními okny
Zdroj: VELUX
Výhodou solární poháněné lehké vnější rolety je komfortní dálkové ovládání s tichým chodem
a plynulým polohováním. Motor je poháněn energií ze slunce, takže roletu snadno namontujete i na starší okna VELUX bez nutnosti složitě přivádět elektřinu. Baterie motoru je pravidelně dobíjena fotovoltaickým napájecím článkem, který je diskrétně integrován v horním rámu okna. Dobíjení funguje na bázi denního světla, tedy nezávisle na intenzitě slunečního záření. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 200 operací. V praktickém solárním provedení VELUX nabízí i venkovní roletu a venkovní markýzu.

Venkovní roleta v podkroví žena kožená křesla
Zdroj: VELUX
Ovládání mobilem i inteligentní ochrana před horkem

Stejně jako všechny dálkově ovládané výrobky VELUX, i solární napájeno vnější stínění
lze snadno napojit na inteligentní technologie. Novinka VELUX App Control umožní jejich ovládání prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu, kde je možné nastavit i vlastní scénáře
stínění – například pravidelné ranní vytažení rolety jako budíček. Stáhnout či vytáhnout roletu
lze přejetím po displeji nebo jen vyslovením hlasového pokynu. Stejně komfortní je ovládání venkovních rolet s inteligentním řídícím systémem VELUX ACTIVE with NETATMO, který navíc přidává několik funkcí automatického řízení. Sleduje místní předpověď počasí a stahuje rolety tehdy, když je to pro příjemnou teplotu v interiéru nejvýhodnější.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram